SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Publicita školy

Kurz Reflexní terapie

2.10.2018 | Další...

V pondělí 10. 9. 2018 se na naší škole uskutečnil kurz Reflexní terapie, kterého se zúčastnili žáci druhého a třetího ročníku učebního oboru rekondiční a sportovní masér. Školení vedl pan Julius Pataky, který se věnuje reflexní diagnostice a reflexní terapii. Se svou manželkou Beátou Patakyovou, jsou již od počátku devadesátých let právem považováni za velké odborníky.
Žáci se učili, kde se nacházejí reflexní zóny a body na plosce nohy, jak provést vyšetření a ošetření reflexních bodů a zón. Velký důraz byl věnován i psychosomatikcé problematice, která je v západních zemích dosti opomíjená. Profesionální přístup pana Patakyho žáky velice obohatil nejen po stránce dovednostní a vědomostní, ale i duševní. Učil je, jak se bránit negativním emocem a co je důležité pro osobní rozvoj a růst.
Veliká účast a nadšení studentů hovoří za vše. Jana Vomáčková učitelka odborného výcviku


Aranžérská dílna se proměnila v květinovou zahradu ……

6.6.2018 | Další...

Pozvání k floristickému tvoření přijala paní Horáková, majitelka obchodu Květinka ze Žďáru nad Sázavou. Cílem našeho setkání bylo naučit žáky základním floristickým dovednostem, seznámit je s historií floristiky, styly a způsoby, které je možno použít, včetně vychytávek, které práci usnadní. Velká část pracovního dopoledne byla věnována vázání kytice do spirály a výrobě jednoduché květinové ozdoby do vlasů.Vlastní fantazii se meze nekladly, žáci tvořili dle vlastního umu a paní Horáková jim byla nápomocna nejen radou, ale i svou zručností. Hotovou kytici si žáci odnesli domů a určitě udělala radost nejen jim, ale i někomu, koho chtěli obdarovat a potěšit.
„Jsem ráda, že něco takového pro nás škola vymyslela a stále něco nového vymýšlí. Paní Horáková nás všechny nadchla, motivovala a ukázala něco nového, řekla Katka Dostálová, žákyně 1. ročníku oboru interiérová a aranžérská tvorba. Radka Pospíchalová, ZŘPV 30. 5. 2018


Obaly pro papeže nebo pro Václava Havla, aneb jak to chodí ve Studiu Činčera …..

12.5.2018 | Další...

Velmi zajímavé bylo pro nás setkání s panem Činčerou, kterého jsme navštívili v jeho designovém Studiu v Modřanské ulici v Praze. Pan Činčera nám prozradil, jaký má vztah k obalovému designu, na které obaly je nejvíce pyšný a co mu dnes, v době moderních technologií, usnadňuje práci. Viděli jsme spoustu zajímavých obalů, které pan Činčera vyrábí pro známé značky, např. pro Českého lva, Škodu Auto, TON, Pilsner Urguell a další. Popsal nám, jak takový obal vzniká. Ta cesta je složitější, než by se mohlo zdát. Na začátku je požadavek zákazníka, následuje návrh a rozkreslení, výroba raznic, tisk a výsledkem je konečný obal. Viděli jsme prostorovou práci s papírem a fóliemi, atypické konstrukce, archivní a prezentační obaly. Celá prohlídka i přednáška byly velmi inspirativní a setkání s tak zajímavým člověkem obohacující. Zde jsme si uvědomili, že bychom měli mít jasno v tom, co chceme v životě dělat, aby měla práce smysl a člověka naplňovala. Po prohlídce studia jsme se přepravili na Karlův most, dále jsme si prohlédli Národní divadlo a další zajímavosti našeho hlavního města. Nechyběla návštěva Paladia, kde jsme se občerstvili a něco nakoupili. Exkurze byla velmi zdařilá a inspirativní pro naší tvorbu, dodala nám nové nápady, které v budoucnu určitě využijeme.

Závěrem citace odpovědi pana Činčery na otázku v publikovaném rozhovoru:


» Archiv