Christmas Quiz na Obchodce již po páté!

Vánoce jsou za dveřmi, adventní čas v plném proudu a 11. 12. 2023 proběhl na naší škole již pátý ročník soutěže pro jazykově nadané žáky základních škol. Christmas Quiz se těší každoročně velké oblibě, i tentokrát byla účast opravdu hojná. Přijelo celkem 11 týmů ze základních škol z širokého okolí.

Po slavnostním přivítání následoval nesoutěžní vánoční Kahoot, pomyslné rozehřívací kolo pro všechny účastníky. Pak už čekaly žáky soutěžní disciplíny. Nejprve zhlédli krátký anglický příběh, ke kterému se pak vztahovaly otázky, na něž měli jednotlivě odpovídat. Dále byla testována práce s textem a Use of English.

Poslední, a asi nejzábavnější částí, byla krátká dramatická scénka na téma „ Unexpected Guest at Christmas Dinner“ (Nečekaný host u štědrovečerní večeře), kterou si soutěžící mohli připravit předem. Každý tým pojal téma po svém, žáci měli připraveny i jednoduché rekvizity, jež jednotlivým výstupům dodávaly na barvitosti – jeden tým s sebou dokonce přivezl i grilované kuře. 

Téměř žádné scénce nechyběl patřičný smysl pro humor a o vtipné vánoční narážky nebyla nouze. Porota, složená z vyučujících anglického jazyka na Obchodce, hodnotila obsah scénky, kreativitu, výslovnost i správné použití jazykových prostředků.

Vítězům gratulujeme a za tým vyučujících anglického jazyka přejeme všem Merry Christmas and Happy New Year!

Mgr. Martina Křížová