DofE a Stand By Me

Již několik let je naše škola aktivním účastníkem programu DofE, který úspěšně motivuje a podporuje mladé lidi na celém světě v dosahování jejich snů a cílů. Patronem je již více než 60 let člen britské královské rodiny. V současné době je to princ Edward, vévoda z Edinburghu. Po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině se zrodil úžasný nápad podporovat v rámci DofE mladé lidi, kteří potřebují pomoc.

Vznikl tak projekt Stand By Me / Stojím při Tobě, který pomáhá dětem a mládeži v obtížné životní situaci se seberealizací a začleněním do kolektivu vrstevníků. Týká se jak cizinců a dětí z Ukrajiny, tak i jinak znevýhodněných mladých lidí. Významnými podporovateli jsou UNICEF, Člověk v tísni, META, ČOSIV, Hodnotové vzdělávání Cyril Mooney, MŠMT.

Měli jsem tu čest a naše studentky – absolventky programu dostaly pozvání na oslavu ročního výročí úspěšného fungování programu Stand By Me, spojeného se slavnostní snídaní. Setkání se uskutečnilo ve středu 6. prosince 2023 na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v krásných prostorách Thunovského paláce. Pro tuto jedinečnou příležitost je propůjčil britský velvyslanec Matt Field. Sám se slavnostního aktu zúčastnil a společně se i s významnými zástupci podporovatelů setkal s mladými lidmi i jejich mentory.

Zažili jsme krásné okamžiky ocenění, úžasné momenty ve výjimečném prostředí a atmosféru mezinárodních setkání na nejvyšší úrovni. Děkujeme!!!


https://dofe.cz/pro-dofaky/nahlednuti-do-sveta-ktery-je-uplne-jiny-nez-ten-nas-me-urcite-zmenil