Echt Praxe – firma Hettich

Ve středu 19. června jsme společně s němčináři z prvního ročníku obchodní akademie navštívili firmu Hettich ve Žďáře nad Sázavou. Exkurze se konala v rámci Týdne otevřených dveří v německých firmách, který pořádá Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze. 

Měli jsme možnost poznat fungování této německé firmy, prošli jsme si celou výrobu s podrobným výkladem a viděli jsme všech pět výrobních hal, které ve Žďáře fungují. Potom jsme navštívili showroom, na který je firma právem pyšná. Zde nás náš průvodce seznámil se všemi vychytávkami, které se v rámci firmy vyrábějí. V další části exkurze jsme si vyslechli přednášku o historii a současnosti firmy, seznámili jsme se s možností stipendijního programu, který firma Hettich poskytuje studentům a na závěr jsme zazářili v kvízu, který obsahoval nejednu záludnou otázku týkající se výroby, historie firmy, produktů atd. 

Chtěli bychom firmě Hettich poděkovat ze velmi přátelské přijetí, pestrý a zajímavý program, občerstvení a dárky, které jsme zde dostali a už teď se těšíme na možnou budoucí návštěvu či spolupráci v rámci studia němčiny. Děkujeme i všem studentům, kteří se akce zúčastnili, za vzornou reprezentaci školy na veřejnosti. V obrovském horku, které bylo nejen venku, ale i ve všech výrobních halách statečně poslouchali, kladli otázky i správně odpovídali na dotazy našich průvodců. Věříme, že to nebyla naše poslední „němčinářská“ akce. 

Mgr. Jana Guličuková, učitelka CJN