Exkurze do Goethe Institutu

Ve čtvrtek 25. dubna jsme se s němčináři z prvního ročníku obchodní akademie vypravili na návštěvu Goethe Institutu do Prahy. Goethe Institut je celosvětově působící kulturní institut Spolkové republiky Německo, který se zasazuje o porozumění mezi Německem, Evropou a světem. Jeho celosvětovou síť tvoří 151 institutů v 98 zemích. Český GI sídlí v Praze od roku 1990, odkud koordinuje činnost organizací na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, ve Slovinsku, v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Nabízí program jazykového vzdělávání a společně s partnery podporuje výuku němčiny, šíření německé kultury a informací o Německu. 

V rámci přednášky, která probíhala celá v němčině, jsme se dozvěděli základní zeměpisné informace o GI, něco z historie organizace i další zajímavosti o její činnosti. Během celé prezentace probíhala soutěž o odznáčky s německými nápisy, kterou s přehledem vyhrál Jakub s nejvíce správnými odpověďmi. 

I když někdy připomínala debata „zmatení jazyků v Babylonu“, protože probíhala současně v němčině, češtině a angličtině s občasnými výrazy ve francouzštině, jsme rádi, že jsme si mohli vyslechnout rodilé mluvčí němčiny a ověřit si, že jsou naše školní znalosti německého jazyka využitelné i v praxi. Na závěr jsme si prohlédli knihovnu Goethe Institutu a vyrazili jsme do centra hlavního města na oběd a krátkou prohlídku města. 

Děkuji všem zúčastněným studentům za skvělou reprezentaci školy a za vzorné chování během celé exkurze. 

Mgr. Jana Guličuková