Exkurze ve firmě RYOR

V pondělí 17. 10. 2022 se kosmetičky všech čtyř ročníků vypravily do Kyšic u Prahy. Naším cílem byla firma RYOR. Dovolte mi krátké představení firmy RYOR.

Jedná se o českou rodinnou firmu, která vyrábí kosmetiku na bázi přírodních extraktů. V roce 1991 ji založila a je dosud její majitelkou paní Ing. Eva Štěpánková. Zpočátku měla firma 6 zaměstnanců a celá výroba, včetně administrativy, probíhala v rodinném domku paní Štěpánkové. Nyní již firma vlastní výrobní areál v Kyšicích, kde se nachází vše na jednom místě.

Zajímavé je také to, jak vznikl název RYOR. Je to ze slov RYbíz a ORange, což byly první použité vonné kompozice. V dnešní době má firma zhruba 80 zaměstnanců a vyrábí produkty k péči o pleť i o celé tělo. Zaměřuje se nejen na balení pro spotřebitele, ale i na kabinetní balení a výrobky pro profesionální péči. Vyvíjí vlastní produkty a používá velkou škálu moderních komponentů. Své produkty vyváží i do zahraničí.

Měly jsme to štěstí, že nás paní Martina Šubínová, která zde pracuje v oddělení kvality, provedla celou firmou, včetně výrobny a skladů. Velmi zajímavě vyprávěla o firmě, produktech, komponentech, popsala výrobu krok po kroku.

Nakonec jsme si jako správné kosmetičky nakoupily přípravky v podnikové prodejně. Exkurze byla velmi zajímavá a všem se líbila.

Šárka Benešová, učitelka odborného výcviku