Obchodka na Vysočina Education Festival 2021

Žáci oboru Interiérová a aranžérská tvorba a oboru Rekondiční a sportovní masér měli možnost reprezentovat naši školu v prostorách nákupního centra City Park v Jihlavě. Vysočina Education Festival se konal ve dnech 22. a 23. října 2021. V prostorách centra byla rozmístěna stanoviště podle oborů a zaměření, kde žáci nejrůznějších škol z Vysočiny předváděli své dovednosti a předávali zkušenosti ze svého oboru široké veřejnosti. 

Naši aranžéři během dvou dnů předvedli, jak lze dále využít již nepotřebné či použité materiály. Vytvářeli ruční papír, který následně barvily a pak mohl být využit např. pro tvorbu přání či jmenovek. Z plastových lahví tvořili šperky a drobné dekorace. Ze starého plastu a z novinového papíru vznikly za jeden den šaty, které byly naaranžovány na figuríny. Několik žáků pracovalo také na redesignu potisku obalu na džus. 

Žáci oboru Rekondiční a sportovní masér veřejnosti předváděli, jak vypadá havajská masáž, rekondiční masáž či jak ulevit tělu pomocí tejpů. Vůně masážních olejíčků i dress code masérek při havajské masáži poutaly pozornost. Po celou dobu festivalu žáci prováděli masáže a odpovídali na zvídavé otázky kolemjdoucích. 

Bylo to pro všechny zúčastněné poměrně náročné, přesto to byla dobrá zkušenost a pěkný zážitek. Všem zúčastněným, kteří opravdu velmi dobře a s úsměvem reprezentovali na Vysočina Education Festivalu naši školu, patří velké poděkování!