Školení pánských střihů

Někdo by mohl říci BarberShop, ale my fandíme názvu holičství. A právě jeden profesionální holič zavítal i k nám na Obchodku, do našeho krásného, nedávno zrekonstruovaného salonu. Viktor Novák je nejen nadaný holič, ale také profesionální školitel. Jak sám říká, školení žáků na učilištích ho naplňuje víc než školení dospělých.

V průběhu školení ukázal žákům 3. ročníku různé typy střihů. Začali jsme od Messy fringe, u kterého se boční partie a partie na krku silně vystříhávají strojkem. Vystříhané partie se velmi podobají střihu Fade, avšak partie na temeni je delší a většinou zvlněná. Druhý ze střihů byl z větší části ostříhán seřezávačem vlasů a měl plnější linii. 

Jsme rádi, že nás učí i školitelé, kteří umí nejen zacházet se strojkem, ale i použít u pánského střihu nůžky a seřezávač, jelikož i muži mají různé tvary hlavy, vlasů a požadavky na výsledný účes. Pomyslnou třešničkou na závěr bylo samotné holení vousů břitvou a opalování chloupků na uších. Kdo se nám hlásí dobrovolně jako model na příště?

Bc. Olga Pazourová, učitelka odborného výcviku