Vánoční trhy v Linci

Ve středu 13. prosince jsme společně se studenty prvních ročníků navštívili vánoční trhy v rakouském Linci, hlavním městě spolkové země Horní Rakousy. Po dlouhé čtyřhodinové cestě jsme se nejdříve zastavili u Mariendomu (katedrály Neposkvrněného početí Panny Marie), největšího kostela v celém Rakousku. Zde jsme obdivovali úžasnou architekturu celé stavby a četli jsme si vzkazy, které návštěvníci věší na stromečky umístěné po celé katedrále. 

Hlavní část programu jsme strávili na vánočních trzích na hlavním náměstí, kde jsme ochutnali místní speciality (různé druhy vánočních punčů, pečené brambory s bylinkovým máslem, opečené klobásky se zelím a v neposlední řadě i jahody v čokoládě, langoše a koblížky). Po nákupech a prohlídce centra města jsme se kolem Dunaje vydali zpět k autobusu. Zdálky jsme obdivovali Pöstlingberg, poutní kostel tyčící se nad městem a Ars Electronica Center, zajímavou budovu, která je právem nazývána muzeem budoucnosti.

Na důkladnou prohlídku města nám bohužel nezbyl čas, proto nezbývá nic jiného, než se sem ještě jednou vrátit a pořádně město se všemi jeho zákoutími a zajímavými památkami prozkoumat. 

Všem studentům děkujeme za bezproblémový a pohodový výlet a těšíme na další společnou cestu za poznáváním kultury cizích zemí. 

Mgr. Jana Guličuková a Mgr. Mirka Tonarová