Vernisáž výstavy

Dne 4. 5. 2023 jsme mohli slavnostně zahájit výstavu výtvarných děl našeho bývalého absolventa oboru Aranžér - Tomáše Pokorného. Tento obor absolvoval v roce 2010, v roce 2014 úspěšně ukončil Střední umělecko-průmyslovou školu v Heleníně. 

Žáci oboru Aranžér mohli nahlédnout do tvorby převážně realistických děl. Jeho hlavním zájmem jsou portréty, kterým se začal věnovat již v útlém věku. Vždy ho přitahovaly zajímavé osobnosti, jejich osudy, ale hlavně výrazy jejich tváří a očí. Jeho tvorba je převážně zakázková, a proto většina jeho děl, které jsme měli možnost vidět, byla zapůjčena od majitelů. Velmi zajímavá byla beseda o jeho cestě k výtvarnému umění, o přístupu k práci a jednotlivých výtvarných technikách. 

Celou vernisáž hudebně provázela Johanka Rybenská z 2. ročníku oboru Kadeřník. Johanka se odmalička věnuje hře na několik hudebních nástrojů. Pro tuto akci zvolila hru na housle a na velmi netradiční hudební nástroj - francouzské dudy. Hudební vystoupení krásně ladilo a doplňovalo umělecký dojem z této výstavy. Na této výjimečné akci jsme mohli vidět jak talent výtvarný, tak i hudební. „Talent je schopnost zvládat určitou činnost lépe než průměrní lidé.“ My jsme se s mimořádnými schopnostmi setkali!

Mgr. Jitka Hošková – odborná učitelka