Víte, co je móda PIN UP? Obchodka ano!

Po tříleté pauze naše děvčata z oboru Kadeřnice a Kosmetické služby zavítala do města Znojma, kde se konal již 10. ročník soutěže ŠARM 2023. Soutěž je určena pro žáky, nikoli pro profesionály. Letošní ročník byl zaměřený na téma „Móda ve stylu PIN UP“. Tato móda je současná obdoba stylu inspirovaná především swingovými padesátými léty a tehdejšími idoly krásy Marlene Dietrich a Marylin Monroe. Typickými prvky účesu jsou romantické spirály lemující obličej doplněný o vlnky – tzv. Victory rolls. V líčení to jsou červené rty, kočičí oční linky a výrazná řasenka.

Za obor Kadeřník soutěžila žákyně druhého ročníku Alena Vaverová s modelkou Lucií Kaplanovou ze stejného ročníku. Obor Kosmetické služby reprezentovala Marie Sázavská s modelkou Jessicou Vejvodovou, obě žákyně třetího ročníku. Velký dík patří Petře Matulkové z prvního ročníku oboru Kosmetické služby, která se postarala o účes pro Jessicu. 

Každé soutěži předchází velká příprava, řeší se kostým, vhodné doplňky a vše se musí zpracovat tak, aby zadané téma bylo dodrženo. Složitost a nápaditost nezná hranic, ale musí se dodržet pravidla, která jsou předem známa. Jedna ze známých písní českého humoristického písničkáře Ivana Mládka se nazývá „Znojmo, vidím tě dvojmo“. A tento slogan se báječně hodil na výjimečný úspěch děvčat. V silné konkurenci ostatních škol děvčata získala obě prvenství, takže na pomyslných stupních vítězů byla naše škola na tom nejvyšším vidět opravdu dvakrát. Oběma děvčatům gratulujeme! Poděkování též patří paní Naděždě Mladé a paní Michaele Kobzové Hallerové, která děvčata připravovala.

Věřím, že každá zkušenost děvčata obohatí a dodá odvahu do dalších aktivit, které jistě budou následovat.

Za odborný výcvik: Radka Pospíchalová, ZŘOV