SŠOS SČMSD Žďár n. S. logo

Domov mládeže a komerční ubytování

Domov mládeže má kapacitu 87 lůžek. Žáci jsou ubytováni ve dvou a třílůžkových pokojích. Sociální zařízení je společné na patrech. Ubytovaní žáci mají k dispozici 2 klubovny s barevnou televizí, videem, pianem a stolním tenisem. Mohou také využívat posilovnu v přízemí a víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které se nachází před budovou domova mládeže. Ve školní jídelně se ubytovaní žáci celodenně stravují. Pro aktivní využití volného času nabízíme ubytovaným žákům akce v oblasti sportu (bazén, posilovna, stolní tenis, hřiště) kultury (kino, divadlo, výstavy, přednášky) a dalších aktivit v rámci zájmových kroužků organizovaných domovem mládeže, případně Domem dětí a mládeže Žďár nad Sázavou. K dispozici mají také školní knihovnu a bezplatný přístup na internet. Společně pořádáme karnevalovou diskotéku, Mikuláškou nadílku, soutěže a další zajímavé akce.

Žáci ubytovaní na domově mládeže platí za ubytování měsíčně:

  • 1100 Kč za lůžko na pokoji
  • 1600 Kč za lůžko na apartmánu (samostatný sprchový kout, lednička)
  • Ubytování a celodenní strava ve výši 76 Kč/den se hradí inkasním příkazem.

V době prázdnin, případně o víkendech, nabízíme možnost ubytování pro skupiny, případně sportovní oddíly.

Turisticky přitažlivá oblast Žďárska leží v samém středu Českomoravské vrchoviny s celou řadou kulturních a přírodních zajímavostí. Můžete navštívit poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který byl v roce 1994 zapsán do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, zámek s Muzeem nové generace, nedaleké Velké Dářko – rybník o rozhloze 206 ha nebo turisty vyhledávané cesty Chráněnou krajinnou oblastí Žďárské vrchy.

Do středu města se pohodlně dostanete za 10 minut chůze, příp. autobusem MHD.

Domov mládeže je umístěn v klidném prostředí areálu škol, před budovou je parkoviště a víceúčelové atletické hřiště s umělým i přírodním povrchem.

Cena za ubytování za osobu a noc se pohybuje v rozmezí od 250 do 350 Kč.

Adresa domova mládeže:
Komenského 10, 591 01 Žďár nad Sázavou 3

Více informací na tel. 566 655 027 nebo sekretariát školy 566 655 011, e-mail: sekretarka@obchodskolazr.cz

NázevVložil
ico Vnitřní řád domova mládeže (vytvořeno: 5.2.2017, poslední úpravy: 31.10.2019)665,1 kB