Studentské firmy na naší škole

JA Studentská firma je jedinečný vzdělávací program organizace JA Czech určený pro studenty gymnázií, středních a vyšších odborných škol a odborných učilišť zaměřený na reálné podnikání v rámci školní výuky.

Tento program učí rozvinout schopnost studentů pracovat v týmu, komunikovat, samostatně organizovat a rozhodovat, nést odpovědnost a současně umožní zprostředkovat studentům kontakt s mentory - odborníky z praxe.

Projektu se naše škola účastní již několikátým rokem, kdy si studenti 3. ročníku oboru Obchodní akademie vymýšlí svoje firmy, a stojí za námi již řada úspěchů. Za zmínku stojí 3. místo v kategorii Finanční řízení na veletrhu Studentských firem v Praze ve školním roce 2021/2022 firmy Pleasure, která vyráběla náramky z minerálních korálků. Loni se našim studentům také dařilo. Firma Raindye se svými batikovanými tričky získala 1. místo v soutěži TOP LOGO v kraji Vysočina, druhá firma Philyra získala v této soutěži 3. místo a poté na veletrhu v Praze další 3. místo za představení firmy v angličtině v kategorii s názvem THE BEST BUSSINES PITCH. Tato firma nabízela svým zákazníkům soli do koupele a balzámy na rty.

I v letošním roce to naši studenti již dobře rozjeli. Firma Dreamy Flames - vyrábí svíčky se sušenými kvítky a minerálními kameny a firma Clothing Elapse si pro vás připravila trička s vlastním potiskem. Trička mají moderni design a cílí na věkovou skupinu mladých. Obě už mají za sebou svůj první úspěšný prodej na vánočních trzích na zámku ve Žďáře nad Sázavou a nyní se na ně můžete těšit na dni otevřených dveří naší školy 8. 12. 2023.